--------------------------------------------------------------------------------
Autor: Kostlán František č.: 518
Název: Dámy a pánové
Zdroj: NN Ročník........: 0001/006 Str.: 011
Vyšlo: 01.01.1991 Datum události: 01.01.1991 Rok: 1991
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:
-----------

v první den konference, se mezi nás dobýval soudruh Evžen Erban. Chtěl nám zřejmě sdělit o zločinech komunismu něco ze své dlouholeté praxe.

Jak někteří z vás vědí, uveřejňujeme v Necenzurovaných novinách TY RUDÁ KRÁVO na zadní straně v rubrice VONN informuje, fotografie estébáků z druhé správy StB - boj proti vnitřnímu nepříteli. Jeden z těchto zločinců se nám nedávno ozval. Řekl, že sice pracoval na druhé správě StB, zločincem se však necítí, a žádal na nás omluvu.

Chtěl bych se nyní krátce zamyslet nad tím, co umožňuje všem těmto drzounům zvednout hlavu a tvářit se jako neviňátka. Básník Ivan Diviš nám z Mnichova napsal: "Vážení přátelé: naprostou náhodou mně bylo na návštěvě u přátel v Mnichově ukázáno číslo vašeho časopisu. Napřed jsem se pochopitelně chechtal, ale pak si to odnesl domů a začal číst. Chtěl bych vám říct - když pro nic jiného, tedy na povzbuzenou - že je váš časopis záležitost velmi vážná (v dobrém slova smyslu), která místy přechází až k zoufalství." Pan Diviš má samozřejmě pravdu. Toto zoufalství pramení z bezmoci. Popřevratová vládnoucí garnitura naplňuje spravedlnost pouze do té míry, do jaké je na ní vyvinut tlak zespoda. Někteří z těch, kterým jsme dali ve volbách do parlamentů svou důvěru, se starají více o lidská práva komunistů a estébáků, než o práva nejvíce komunistickým režimem postižených občanů - politických vězňů: "Dělení původních souhrnných politických trestů na jednotlivé kriminální činy a udílení nových trestních sazeb bez nestranného důkazního řízení, čímž dochází ke kriminalizování bývalých i současných politických vězňů a obětí komunistického režimu. Zachovávání totalitních paragrafů jako: rozvracení republiky, záškodnictví, sabotáž, příprava k trestnému činu, hanobení republiky, FS, ČNR, SNR, předsednictev vlád, maření výkonu úředního rozhodnutí, a tak dále, a podobně.

Soustavnou diskriminací bývalých uprchlíků, jejich rodin a potomků tím, že jsou vylučováni a omezováni na účasti na restituci a malé i velké privatizaci. Legalizace komunistických krádeží, např. dodnes neřešené finanční a majetkové újmy způsobené majitelům soukromých nemovitostí, kolektivizace zemědělství - neumožněním svobodného rozhodnutí o svém majetku jeho původním majitelům, časté výjimky ze zákonů o vrácení majektu KSČ a SSM lidu ČSFR."

Toto je jen krátký výčet nejkřiklavějších rozhodnutí a norem, jdoucích proti právům nekomunistů a neestébáků. Pseudohumanisté, mající tento marasmus na svědomí, nám nedávno ukázali, za čí lidská a občanská práva doopravdy bojují, při hlasování o novele restitučního zákona. Novela měla rozšířit restituční nárok i pro exulanty, dnes žijící mimo území ČSFR, a jeden z pozměňovacích návrhů měl umožnit vrácení alespoň části majetku židům, zarizovaného za války. Proti hlasovali nebo se zdrželi, což je v tomto případě to samé, poslanci za KSČM, SDĽ, HZDS, levicová část HSD-SMS. Občanské hnutí (z celého OH hlasoval pro pouze poslanec Mikan), a samozřejmě poslanci z Čs. strany sociálně demokratické. Paní Burešová zde řekla, že odpuštění předchází pokání. Škoda, že Občanské hnutí, jehož je tato vynikající starostka Skautu členem, se tímto výrokem neřídí. Občanské hnutí je totiž nejvlivnějším zbraňovatelem průchodu spravedlnosti, nejvíce dbá na lidská práva komunistických zločinců, a záměrně porušuje lidská práva politických vězňů, exulantů a ostatních, kdož se nesnížili ke členství v KSČ.

Těmto quasidemokratům se zatím daří to nejdůležitější. Udržet si informační monopol. V průběhu konference tu byl čten protestní dopis řediteli televize, panu Kantůrkovi, padl tu i návrh, aby dokument o konferenci, který natáčí NTV, byl protlačen do vysílání ČST. Tyto snahy jsou sice chválihodné, ale zdaleka nepostačují. Pro vytvoření "institutu veřejného mínění", je naprosto nezbytné rozbití informačního monopolu.

Navrhuji proto vám, dámy a pánové, aby součástí veřejného usnesení byl návrh zákona o televizi a rozhlase, jenž umožní naprosto rovnocenné vysílání nezávislých televizních a rozhlasových společností s vysíláním státním a veřejně-právním. František Kostlán