--------------------------------------------------------------------------------
Autor: Vydra Luboš
Název: Zákon o ochraně osobnosti - záchranný kruh pro agenty StB
Zdroj: NN Ročník........: 0002/025 Str.: 007
Vyšlo: 01.01.1992 Datum události: 09.09.1992 Rok: 1992
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:
-----------
soudem v Českých Budějovicích ve věci navrhovatele Čestmíra Kalaše proti žalovaným Michalu Burgersteinovi a Jaroslavu Moravovi. Soudnímu řízení, vedenému na ochranu osobnosti podle ş 11 obč. zák. a článku 10 ústavní Listiny základních práv a svobod, předsedal JUDr. Bohuslav Petr.
@ZÁKON_O_OCHR = Podle informací, které mi sdělili obžalovaní, pan Kalaš provozoval v Českých Budějovicích, stejně jako oni, cyklistiku a po přestěhování do Tábora začal aktivně podnikat. Předtím se však zúčastňoval cyklistických zájezdů do zahraničí a tato činnost mu umožnila, že se dostal do seznamů agentů StB. Rovněž tvrdili, že v cizině několikrát vyhledal exulanta Honzu Kubra, který je mimochodem na seznamu uveden také, pana Kubeše a jiné bývalé čs. reprezentanty, kteří v zahraničí našli politický azyl.
@ZÁKON_O_OCHR = Pan Kalaš před krajským soudem v Českých Budějovicích přiznal svoji spolupráci s StB tvrzením, že pokud chtěl cestovat do zahraničí, musel jí podávat informace.
@ZÁKON_O_OCHR = Michal Burgerstein a Jaroslav Morava, kteří šířili na veřejnosti o Č. Kalašovi zprávy, že je agent StB, se však hájili, že na titulní straně zvláštních čísel NN, v nichž byly seznamy zveřejněny, je napsáno: PŮJČUJ! ROZMNOŽUJ! ROZŠIŘUJ! Ve své obraně dále uvedli, že seznamy agentů byly v Táboře skoupeny na stáncích po balících estébáky, a protože se nedaly jinak sehnat, i když byl o ně velký zájem, pánové Burgerstein a Morava je namnožili a veřejně rozšířili.
@ZÁKON_O_OCHR = Zdá se, že panu Kalašovi se spolupráce s StB vyplácí
i dnes. Když jezdí nakupovat do zahraničí, míjí bez velkých problémů
celnici na Rozvadově, jejíž ředitel je jeho kamarád. Vyšetřování kolem
jeho nákupů, pro údajnou neschopnost policie nikam nevede, třebaže
např. v Německu jdou v obchodních domech všechny nákupy přes počítač,
takže jakákoliv jejich dodatečná kontrola je nejen možná, ale dokonce
i velmi přehledná. V r. 1991 převzal pan Kalaš od italského sponzora
před svědky, pro sportovní oddíl 25
@ZÁKON_O_OCHR = Právníka pana Hájka, poslance FS za KSČM, v soudním řízení proti Burgersteinovi a Moravovi, dohodil Čestmíru Kalašovi ředitel policie v Jindřichově Hradci pan Bašta. Pro výslech svědků byl případ odložen na 21. 10. 1992 ve 14 hod., č. dv. 65/1.
@ZÁKON_O_OCHR = V podstatě by mělo platit, jestliže pan Kalaš se ke spolupráci s StB u KS již přiznal, tak oba obvinění nerozšiřují pomluvu, ale pravdivou informaci, nejde tedy o trestný čin a měli by být proto soudem zproštěni viny. Sametoví poslanci z OH a jiné levice se však dříve než o potrestání estébáckých zločinců a jejich spolupracovníků, postarali o jejich ochranu, takže na lavici obžalovaných nestojí viníci, ale ti, kteří je za jejich spolupráci s StB, daňové úniky, krádeže a jiné sprostoty nazývají pravým jménem.
@ZÁKON_O_OCHR = A tak se tento zákon na ochranu osobnosti stává zákonem absurdním, protože podle něho nesmím říci pravdu ani vrahovi, že je vrah, neboť tím by utrpěl újmu, že by byla snížena jeho vražedná osobnost. - Vždyť nic lidského, a tedy i vražedná osobnost, mi nesmí být podle ušlechtilých humanistů z levice, cizí.
@PODPIS = Luboš Vydra