--------------------------------------------------------------------------------
Autor: NN
Název: Pokračování ...
Zdroj: NN Ročník........: 0003/006 Str.: 018
Vyšlo: 01.01.1993 Datum události: 01.01.1993 Rok: 1993
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:
-----------
A tento článek má své pokračování. Posluchači televize měli možnost se před delší dobou dozvědět, že předsedou Rady České televize byl "zvolen" dr. Karel Kühnl. Měli bychom osvěžit paměť čtenářů, aby se dozvěděli, kdo je tento Rakušan, právě nominovaný na post velvyslance České republiky do Spojeného království a Severního Irska, neboli Velké Británie.
Karel Kühnl emigroval se svými rodiči po okupaci v roce 1968 do Rakouska, kde vystudoval ekonomiku a stal se doktorem ekonomie a občanem Rakouské republiky.
V době, kdy bylo ve Spolkové republice Německo přes dva milióny nezaměstnaných, objevil se v československé redakci rozhlasu Svobodná Evropa, a to právě v době, kdy tam šéfoval Zdeněk Šedivý, který tuto stanici přivedl málem ke krachu. Za jeho neslavné éry se dostali nejvíce ke slovu všichni bývalí i zakuklení komunisté, jako např. Milan Schultz, Egon Lánský, Ivan Cikl a další. Kromě jiného se upevnilo i postavení agentů StB, kterí jsou tam dodnes a jejichž jména lze najít v seznamech. Všichni tito výtečníci, kteří svým komunistickým přesvědčením otravují dodnes krev českých posluchačů, a to za dobré peníze amerických daňových poplatníků. Pan Kühnl se nedostal do RFE/RL pro své kvality, ale proto, že jeho tchán, později odhalený a vyhozený, byl agentem KGB, z něhož měl pan ředitel Šedivý převeliký strach.
A pak ať nikdo neříká, že KGB nemá dlouhé ruce a obratné prsty. Tchán Kusín, který se stal málem víceprezidentem RFE/RL, vyšle (na čí popud asi?) svého zetě do ČSFR jako poradce majiteli dvojdomku (Petru Pithartovi), pak ovládne nejmocnější médium v podobě ČTV a nakone je levicovou ODS, stojící na pravé straně, nominován na důležité diplomatické místo, do Velké Británie. Čí zájmy tam bude asi hájit. České republiky, KGB nebo Velké Rusi? Ale není se vůbec čemu divit. Ona se ta česká diplomacie ať za Dienstbiera, nebo Zielence ani moc nezměnila. Prvním náměstkem je Saška Vondra, no přece ten, co vyjednával v roce 1989 s Vaskou Mohoritou. A tak bychom mohli pokračovat. Příště si povíme o agentech StB ve Svobobné Evropě.