--------------------------------------------------------------------------------
Autor: Pavlík Vladimír
Název: Týždenník Zmena šíri nenávisť a klamstvo
Zdroj: NN Ročník........: 0003/015 Str.: 000
Vyšlo: 01.01.1993 Datum události: 01.01.1993 Rok: 1993
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:
-----------

So zhoršujúcou ekonomickou situáciou na Slovensku nacionálno-šovinistické sily doma a v zahraničí sa snažia vyrobiť a znova historicky oprášiť minulých a súčasných nepriateľov Slovenska. Samozrejme, k tomu potrebujú aj nejakých martírov. S Mečiarom im to nejak nevyšlo, tak sa znova rozhodli oprášiť osobu Jozefa Tisu, údajnú obeť čecho-benešo-komunistických vrahov. Na tých skutočných, slovensko-komunistických vrahov, nejak vedome zabúdajú. Asi si neprajú, aby sa národ dozvedel, ako si za bývalého Slovenského štátu niektorí komunisti, gardisti a nacionalisti dobre spolu rozumeli.

Hlásnou trúbou týchto primitívnych pohrobkov sa stal týždenník ZMENA. V čísle 23/1993, na strane 4,5,6, zverejnili otvorený dopis nejakého spolku v Kanade, ktorý sa nazýva:"Slovak National Congress of Canada", prezidentovi Slovenskej republiky Michalovi Kováčovi.

Aby si súdny čitateľ urobil obraz o jeho pisateľoch, odcitujem niektoré pasáže z tohto nenávistného dopisu. Hneď v úvode sa píše, ako v priebehu desaťročí trvania česko-komunistickej okupácie sa na Slovensku po roku 1945 Benešo-komunistami spáchalo na slovenskom národe a jeho politických, národných a iných činiteľoch množstvo vrážd, perzekúcii a iných násilnistí.

Prezidentovi Kováčovi pripomínajú, že doteraz nebol rehabilitovaný jeho predchodca, prezident prvej Slovenskej republiky Jozef Tiso, ktorého vraj na príkaz Beneša v súdnej fraške odsúdili na potupný trest smrti obesením. Ďalej píšu, že počas Benešo-komunistickej nadvlády nad Slovenskom, od roku 1945 do novembra 1989!!!, bolo priam nemysliteľné požadovať rehabilitovanie Dr. J.Tisa. Tu ako autor tohto článku chcem pripomenúť týmto novodobým krikľúňom, že kde bola za komunistického režimu ich odvaha, morálka a charakter, keď vtedy neboli schopní naplniť Hlinkovu a Tisovu ideu,"Za Boha život, za národ slobodu"?

V ďaľšej pasáži dopisu píšu, že po nastolení českej Havlo-chartisticko-neokomunistickej nadvlády nad Slovenskom, od novembra 1989 do 1. januára 1993 sa k rehabilitovaniu J. Tisa taktiež neprikročilo. Vyzývajú slovenského prezidenta, aby využil podľa Ústavy SR, čl.102, odsek "O", svoje právo a predložil NR SR, aby okamžite zabezpečila obnovenie procesu s Dr. J.Tisom.

Dopis bol prerokovaný v predsedníctve SNCC 18.4.1993 v Edmontone a podpísal ho jeho predseda Milan Kres a jeho podpredseda Jozef Bernhauser.

Čo dodať k týmto blábolom prestárnutých, sklerotických starcov? Najlepšou odpoveďou im budú konkrétne dôkazy, ktoré si môžu nezávislí historici vyžiadať na príslušných miestach.

V štátnom ústrednom archíve-archíve ÚV KSČ , fond 100/24, sv.64, a.i.953, 36-42 je dopis prezidenta E.Beneša, predsedovi vlády K.Gottwaldovi, z 15.4.1947, kde sa mimo iného píše:...."Cez tieto skutočnosti by som však chcel o otázke milosti uvažovať objektívne a nezávisle. Pre mňa je to otázka dvojitého charakteru:Predovšetkým je to otázka rýdzo ľudská. Ide tu predsa o ľudský život! A tu zcela jasne hovorím, že proti udeleniu milosti odsúdenému Tisovi nie som. Som ochotný milosť mu udeliť.

Keďže ale v prípade Tisovom ide o vec politickej povahy, bude sa o doporučení, či nedoporučení milosti uznášať vláda ako zbor. Musím teda predovšetkým vyčkať, aké v tejto veci bude uznesenie vlády a ako bude znieť návrh pánom ministrom spravodlivosti podpísaný a mne predložený. Ak bude znieť tento návrh na udelenie milosti, opakujem to, čo som práve povedal, že milosť odsúdenému Tisovi podľa vládneho návrhu udelím"....

Ovšem vtedajšia vláda, ktorej predsedal K.Gottwald, milosť Tisovi neudelila, lebo jeho smrť predstavovala pre komunistov politický kapitál. V archíve KPR, č.j.T 777/47 je žiadosť povereníka spravodlivosti dr.Jána Štefánika, ktorú predložil predsedníctvu SNR po tom, keď Gottwaldova vláda neudelila Tisovi milosť. Citujem:..."Navrhujem, aby trest smrti dr. J. Tisa bol zmiernený na doživotný žalár".... Ale 16.4.1947 o 17.00 hod. predseda zboru povereníkov Gustáv Husák podpísal toto stanovisko:..."Ja s návrhom povereníka Štefánika nesúhlasím".....

Gustáv Husák a jeho komunistickí súkmeňovci, zväčša národnosti slovenskej späčatili osud Jozefa Tisu.... Ostáva pre mňa záhadou, čo za šírenie dotyčného klamstva a nenávisti dostáva nacionálno-šovinistický, rasistický a komunistický týždenník "ZMENA".

Alebo niektoré kruhy na Slovensku už sa nemôžu dočkať fungovania koncentrákov, kde budú zatvárať, vraždiť a mučiť všetkých, ktorí nebudú súhlasiť s ich zvrátenou ideológiou?