--------------------------------------------------------------------------------
Autor: Beneš Jan
Název: Poznámky Jana Beneše ke stále více chaotickému textu ...
Zdroj: NN Ročník........: 0004/016 Str.: 010
Vyšlo: 01.01.1994 Datum události: 01.01.1994 Rok: 1994
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:
-----------
Poláka.
Mám zásadní nedůvěru k vynálezcům spravedlivějšího světa. "Nespravedlnost parlamentního systém,u" z pera pana Poláka odpovídá základní zásadě rovnosti občanů, a ovšem i premise l i d é s e r o d í a z ů s t á v a j í s v o b o d n í. Rovnost lidí měřený rozdělovníkem na těžce,lehce,případně jinak pracující a nepracující, ve které se autorovi tolik zalíbilo, silně připomíná spravedlnost nmastolovanou Národně socialistickou německoui dělnickou stranou. Těžce pracujícím se pak dávaly dokonce i zvláštní příděly umělého medu, aby byla nějaká spravedlnost. Přímo obzvlášrtní pitomosti se podle mého názoru autor dopouští adf vocem "podivného posrtavení žen v domácnosti". Kakraholte, přesněji to znám jen z Kalifornie, ale jsem si jist, že ekvivalent existuje i ve zbývajících 49 státech. Pracovat v domácnosti je plnohodnmotná práce.U rozvodových soudů Republiky Kalifornie se o tom přesvědčují manželé žen v domácnosti, zatouživší po čemsi mladším a méně opotřebovaném, denně, když jim soudce vyměří náhradu za tuto práci násobenou počtem let.
Jaká by to měla být "nezávislá expertní komise" rozhodující o tom, kdo poeacuje těžce a kdo lehce ? Na kom a na čem by měla být nezávislá. Z jakých prostředků honorována ? Ze stejných zdrojů jako "hypotetický občanský plat"? Tak tohle, pane Poláku, už zde také bylo. Všichni občané Říma měli právo na bezplatná příděly obilí, oleje a vstupenky na hry. Pokud jde o ženy, inu v USA se musil nejeden z československa připutovavší mužík, který se "biologicky tradičně" třeba domníval, že vojákyně v armádě, případně studentky ve škole, jsou zejména proto, aby si pan profesor zasouložil,nejeden musil se přesvědčit o chybném pojetí světa.Zřejmě tohle má autor na mysli, když hovoří o "tagediích" v USA plynoucích z toho, že ženy jsou úspěšnější než muži. V USA je také zcela obvyklé postavení z rovnosti pohlaví pramenící, muže v domácnosti. Každá demokracie, vše marno, pramení zejména v rodině a v zájemníém uznání obou partnerů. k těch širším otázkám ?
Selekce pomocí počítačů ? Co má tohle společného s přímou demokracií ? Tohle znamená otroctví vrukou osob za klávesnicemi komputerů, neomezenou a nepostižitelnou manipulaci dat.
Pokud jde o odbory, inu, stačí se na jejich negativní úlohu podívat na osud automobilového průmyslu v USA. Pokud se dnes americké automobilky vzpamatovaly a jsou opět schopné soputěže, pak je tio jen a jen poroto, že výrobci byli schopni přeložit výrobu do nových závodů mimo tradiční oblasti Detroitu a vliv odborů. Nové továrny v Tennesee,Kalifornii i jinde produkují díky tomu, že tam tradiční odborová AAA neexistují.A to se jedná jen o oblast výroby, odbory v USA se tradičně do politiky nemíchají, na rozdíl třeba od těch švédských, které zemi přivedly doslova na hrnec.
Přímá demokracie spočívá v možnosti rozhodovat přímo o oblastech svého bezpropstředního zájmu a okolí, bez rušivých vlivů nějaké vyšší a vždy zpupné administrativy. Zároveň to ovšem nutně znamená vyjadřovat sice svobodně svůj názor na cokoli, ale nutně delegovat rozhodovacá právo na tento problém širšímu celku, kterého se širší problém týká. Předložené materiály považuji za chaotické, zcestné a úmyslně přivádějící do područí techniokratických přežvýkavců frází.
Jan Beneš