--------------------------------------------------------------------------------
Autor: Pavlík Vladimír
Název: Prechody komunistického historika Hrnku
Zdroj: NN Ročník........: 0004/023 Str.: 000
Vyšlo: . . Datum události: . . Rok: 1994
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:
-----------
PRECHODY KOMUNISTICKÉHO
HISTORIKA HRNKU
Známy komunistický historikolokaj, po novembri 1989 jeden z "najslovenskejších Slovákov" a neskôr "pritakávač" Vladimíra Mečiara ANTON HRNKO, pocítil potreb u kopnúť si do dočasne penzionovaného slovenského vodcu. Škoda len, že tak ned okázal urobiť v roku 1990, 1991, 1992 a v prvej polovici roku 1993. Ba práve n aopak. V tom čase "Veľkého" Vlada velebil, kde sa len dalo.
Teraz pravdepodobne zistil, že nová koalícia, zložená zo SDĽ a KDH, odobrená o bdelé oko ŠtB(?), mu asi zaručuje lepšiu kariéru. A tak nás 20. 4. 1994 v mod erne prisluhujúcom pravicovom denníku SME poučil, ako by mala vyzerať politick á zodpovednosť.
Podľa jeho názoru, citujem: "Demokratické štáty sú typické tým, že politickú p rácu, politické konanie, politické angažovanie vystavujú širokej verejnej kont role. Akékoľvek vybočenie, akékoľvek konanie v rozpore so zaužívanými postupmi má za dôsledok okamžité sankciovanie.
Každý politik, každý verejný činiteľ tak preberá na seba politickú zodpovednos ť, ktorej si je plne vedomý. Ak sa takémuto činiteľovi DOKÁŽU VECI NEZLUČITEĽN É S JEHO POSTAVENÍM, JEHO FUNKCIOU, ba dokonca často len pri verejne vysloveno m podozrení, že nekoná v zmysle zaužívaných postupov alebo podľa zákona, OBYČA JNE ODSTÚPI ZO SVOJICH FUNKCIÍ. MÁLOKEDY ČAKÁ, KÝM HO NA ZODPOVEDNOSŤ ZOBERÚ O RGÁNY NA TO PRÍSLUŠNÉ".
Bývalý komunistický historik Hrnko tu samozrejme naráža na Mečiara a jeho vlád u. Škoda len, že mu chýba kritika voči sebe samému a terajším koaličným partne rom, ktorí ešte donedávna MEČIARA "OLIZOVALI" A PESTOVALI V ŇOM POCIT NEOMYLNO STI A DIKTÁTORSTVA. Patril tiež medzi tých politických prelietavcov, ktorí pro ti vôli väčšiny slovenského národa rozbili spoločný štát a umožnili komunistic kým prelietavcom národnosti slovenskej, aby svoje zvlčilé názory prezentovali ako pravdu. Samozrejme, pod rúškom nacionalizmu, šovinizmu a šírenia nenávisti voči druhému národu.
Pokiaľ svoje bláboly, ktoré prezentoval v denníku SME, by chcel naplniť, tak b y sa už dávno musel vzdať politickej činnosti. Samozrejme, že na to nepomýšľa a radšej sa snaží zvaliť vinu na predchádzajúcu vládu. Že tam určitú dobu pôso bili aj jeho terajší politickí vládcovia - Roman Kováč, Jozef Moravčík, Milan Kňažko, Ľudovít Černák a mnohí ďalší, o tom radšej takticky mlčí. Mečiarova zodpovednosť podľa Hrnku (podnadpis)
Vo farizejskom duchu svojich bývalých komunistických ideológov PEZLÁRA A PLEVZ U vyčíta bývalej vláde, že rozdeľuje Slovákov na dobrých a zlých. Horšie je, k eď Hrnko považuje občana za vola, pokiaľ si myslí, že Slováci už zabudli, že d elenie na dobrých a zlých začala práve SNS, KTORÚ AJ ON ZAKLADAL. Potom spoloč ne z HZDS a SDĽ toto politické svinstvo dokončili.
Čo sa týkalo jeho ďalších obvinení ohľadom privatizácie, tak je jednoznačne do kázané, že na PRIVATIZAČNEJ A EKONOMICKEJ ŠPINE SA SPOLOČNE ZÚČASTŇOVALI VŠETK Y STRANY A HNUTIA, KTORÉ SA PO NOVEMBRI 1989 DOSTALI K MOCI. Ich baranizmus pr i ochrane vlastného národa išiel až do takých rozmerov, že neboli schopní prip raviť primeraný zákon, ktorý by zabránil rozkrádaniu štátneho majetku, na ktor om sa tzv. zákonmi spoločne podielali POLITICKO-LEGISLATÍVNI PODVODNÍCI A ORGA NIZOVANÉ MAFIE.
Obliekol si Hrnko bolševický kabát? (podnadpis) Skutočné perly politického kojenca si však ponechal v závere svojej úvahy. Cit ujem: "Nemenej dôležitá je aj zodpovednosť politika PRI POLITICKEJ VÝCHOVE NÁR ODA. Politik nesmie v honbe za hlasmi útočiť na pudové vlastnosti človeka, kto ré patria do zvieracej ríše. (Zabudol už Hrnko, aké metódy zvieracej ríše použ ívala strana, ktorú v tom čase propagoval, keď rozbíjali spoločný štát? Pozn. V. P.)
Veď priemerne nadaný rečník s troškou charizmy môže sfanatizovať dav až natoľk o, že ináč slušní a mierni ľudia sú schopní nielen lynčovať, ale aj zabíjať, b a dokonca aj po opadnutí davovej psychózy budovať gulag, alebo plynové komory. Ten, kto sa pri približovaní k voličovi nesnaží apelovať na jeho zdravý rozum , ale na jeho city a pudy, v konečnom dôsledku koná politicky nezodpovedne. Slovensko nepotrebuje vodcu. Potrebuje pokojnú atmosféru, aby sa spoločnými si lami mohlo konečne pristúpiť k riešeniu ťaživých problémov. Nezodpovední polit ici dokázali mnoho - vyvolať napätie, vojny, krviprelievania". Škoda len, že bývalý komunistický historik nespomenul, ako v časoch minulých, z titulu svojej profesie, tiež ŠÍRIL FANATIZMUS V MENE BREŽNEVA, HUSÁKA A SVET OVEJ SOCIALISTICKEJ SÚSTAVY. Alebo už zabudol?
Vladimír PAVLÍK