--------------------------------------------------------------------------------
Autor: Pavlík Vladimír
Název: Lidumil,humanista,hledač pravdy a sběratel metálů V.H. kontra redakce
"stoky"
Zdroj: NN Ročník........: 0005/007 Str.: 001
Vyšlo: . . Datum události: . . Rok: 1995
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:

----------- LIDUMIL, HUMANISTA, MORALISTA, HLEDAČ PRAVDY

A SBĚRATEL METÁLŮ VÁCLAV HAVEL - KONTRA REDAKCE "STOKY" Tak jak se komunistická nomenklatura s oblibou skrývala za dělnickou třídou, t ak se s oblibou Václav Havel do listopadu 1989 zaštiťoval za pravdu, morálku, humanitu, zákonnost a lásku k bližnímu. Po listopadu 1989 místo toho, aby napl nil své předlistopadové sliby, jimiž ho zviditelňovala západní masmédia jako n eohroženého bojovníka a charakterního člověka, se ztratily v mlze. Jeho láska a humanita zůstala na straně komunistických zločinců, které z titulu své funkc e povýšil nad jejich oběti.

Došlo to až do takového stádia, že zapomněl i na estébácké zločince, kteří v r . 1977 psychicky utýrali profesora Patočku, zakladatele Charty 77, AŽ NA TYTO NÁSLEDKY ZEMŘEL. Bestialita komunistických zločinců došla až tak daleko, že i jeho pohřeb byl rušen helikoptérou a terénními motocykly.

Pokud si někdo myslel, že po listopadu 1989 bude mít Václav Havel v sobě jen t rochu lidskosti, morálky, cti a charakteru, a z titulu své funkce se postará, aby estébáčtí zločinci, kteří utýrali profesora Patočku k smrti, byli za to tr estně stíháni, byl nemile překvapen.

Lásku ke komunistickým zločincům dokázal Václav Havel i takovým způsobem, že v zahraničí šířil o Necenzurovaných novinách záměrná klamstva a dezinformácie, ačkoliv věděl, že nic z toho nemůže dokázat. Pravděpodobně z komplexu méněcenn osti, a možná i z toho, že s morálními hodnotami pro věc pravdy a spravedlnost i nesahá vydavateli a šéfredaktoru Necenzurovaných novin Petru Cibulkovi ani p okotníky, snažil se ho před Městským soudem v Praze diskreditovat výroky, kter é nedokázal ani volně říci, ale četl je jako nomenklaturní komunistický potent át z dopředu napsaného projevu.

Doufám, že jeho blahorodí odpustí redakci "Stoky", že měla v sobě tolik drzost i, bezcharakteru a amorálnosti, že předběhla jeho "ÚSILÍ" a dala podnět k přeš etření smrti profesora Patočky. I když nás absurdní a samolibí intelektuálové považují za hrubiány a grobiány, kteří negativisticky bourají jeho polistopado vé ideály, vzdor tomu jsme si dovolili koncem roku 1993 dát podnět na Úřad pro dokumentaci a vyšetřování činnosti StB ohledně zločineckých metod, které StB vůči profesoru Patočkovi používala. Našim čtenářům si dovolujeme předložit odp ověď a vyjádření tohoto úřadu, a doufáme, že Václav Havel se dokáže zamyslet s ám nad sebou, a zároveň si položit otázku, zda má právo se zaštiťovat morálně čistým, charakterním a statečným člověkem, jakým profesor Patočka bezesporu by l.

Vladimír PAVLÍK