--------------------------------------------------------------------------------
Autor: NN
Název: Zpravodajské služby - bankéři tajné války
Zdroj: NN Ročník........: 0005/009 Str.: 001
Vyšlo: . . Datum události: . . Rok: 1995
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:
-----------

Z P R A V O D A J S K É S L U Ž B Y B A N K É Ř I T A J N É V Á L K Y - 2.

Zakvíleli brzdy a kolem hlavy nám prolétlo několik střel, vypálených z brokovn ice, trčící v pootevřeném okénku projíždějícího mercedesu. Ozval se ďábelský c hechtot gangsterů. Doutník, v sevřených rtech bojovníka I. R. A. F. pana Finbe ka, se po té spršce olova podstatně zkrátil. "Proklatě!", vzkřikl jsem. "Málem nás dostali." Na rtech protřelého světoběžníka pohrával pouze lehký úsměv. "P cha, to byli jen hoši z italské mafie. Nadělají více kraválu než mrtvol. Být t o lidé z MOSADu, už by nám klinkal umíráček". Vyplivl uhašený doutník a proced il mezi zuby: " Pane agente z NN, to by teď chtělo pořádný drink!" Zapadli jsm e do podzemní vinárny ve špinavé čtvrti Prahy a pouze jsem směl tiše doufat, ž e nám nehodí někdo jed do whisky s ledem...

Váš agent zpravodajské sekce NITC "SIRIUS" Spojené nádoby

NN: Pane Finbek jste znám i jako odborník v otázce telekomů. Co víte o Telecom u v Německu a který komunikační systém považujete u nás za nejoptimálnější? A který systém se u nás nakonec prosadí?

FINBEK: Čeští technici, kteří dnes již nejsou u SPT Telecomu, ale u soukromých firem, mají své vlastní velmi dobré systémy. Jeden z těchto systémů je právě Tadicell. Třebaže jde o systém vyvynutý jimi speciálně tak, aby se nedal vůbec odposlouchávat, management SPT Telecom v němž nejsou špičkoví technici, ale m anažeři, se tváří, jako by mu o něm nebylo vůbec nic známo. Namísto toho, aby si odjel ověřit systém Tadicell do Jeny, nechá se okouzlit zvučnými jmény velk ých ředitelů z Palerma, Říma, USA a Japonska, kteří přijíždějí s velkými kufry , v nichž ale sotva je pouze osobní prádlo. Vaši lidé si nevěří, aby s veškerý m důrazem řekli: Vynález bývalých východních tajných služeb je lepší než tento rádoby exkluzivní brak přicházející ze světa. Má menší náklady, rychleji se d á zavést a lze ho miniaturizovat do jednoho kontejneru, který se dá přepravit během krátkého času na jakékoliv místo v republice. Nejspíše, kdyby to některý z těchto lépe zasvěcených manažerů takhle řekl, ocitl by se na dlažbě. Ve spo lečnosti tak, a k její škodě, stále vítězí autoritativní lidé, schopní bezohle dně prosazovat pouze sami sebe a své záměry. Že se v těchto kruzích stále cosi neblahého děje, je vidět na příklad na tom, že když se vzdal své funkce gener ální ředitel německého Telecomu, tak hned na to, před svým odstoupením, si cht ěl prodloužit dovolenou i generální ředitel SPT Telecom pan Makovec. To ovšem není náhoda, že dva takoví mocní lidé odešli skoro současně do důchodu. NN: Co bylo příčinou tohoto přímo soudružsky jednotného postupu, připomínající dění v politbyru?

FINBEK: V sobotu jsem byl v Bonnu a v 6 hodin ráno se díval na progam SAT 1. C o jsem si v té chvíli dal do souvislosti, to mne okamžitě probralo. Na obrazov ce běžely totiž zrovna zprávy o velikém skandálu německého Telecomu. Sex po dr átě z Ameriky, Filipinci atd. Televizní zpravodajové ukazovali jak banditi pra cují. Hovořili o tom, že německý Telecom ztratil mnoho set milionů DM, protože spousty menších banditů bylo na něho velice jednoduchým způsobem napojeno. Ně mecká zařízení totiž přes počítač velice rychle volí čísla na př. pro americký sex po drátě. Přestože ale nikdo netelefonuje, běží účastníkům poplatky, kter é jsou posléze převáděny do soukromých kapes. Z toho je jasné, že i ČR má mnoh o vynikajících technických expertů, kteří mohou podobně zasahovat do telefonní ch sítí. Tito malí bandité pracují totiž nejenom v Hamburku, ale i v ČR. Tyto obchody dnes neznají hranice. Ti co v nich podnikají, spojují dohromady volící automaty tak, aby z toho měli prospěch. Jen se podívejte na inzeráty ve vašic h novinách. Samý sex po telefonu. To je vynikající příležitost. Stálo by za to zjistit jaké má ztráty SPT Telecom, pokud to ovšem není tajné, jako ostatně v šechno, co může vládnoucí vrstvy diskreditovat. Je vám také jistě známo, že je ště za existence Československa bylo hodně možností pro takzvané lepší občany, kteří mohli telefonovat bez peněz a to odevšad. Dnes to jde také, to se žádno u revolucí nemohlo změnit. Prostě, člověk zavolá z budky určité zakódované čís lo a může si bez telefonní karty promluvit z kýmkoliv z USA. Proto jsou i dnes telefonní přípojky od učitých občanů - třeba některých tzv. veřejných činitel ů - , kteří telefonují do celého světa naprosto zdarma. Účet za to pak bývá ča sto vystaven někomu docela jinému.

NN: Myslíte si, že dyby byl zaveden systém Tadicell, že v jeho případě by k ta kovému napojení nemohlo dojít?

FINBEK: Ne, u něho to nejde, protože všechno se provádí jak přes digitální poč ítač poplatků, tak přes centrálu s počítačem SPT Telecom. Jedná se tedy o dvoj itou kontrolu. Vzhledem k tomu, že Tadicell střídá s velkou rychlostí neustále jak linky, tak mění frekvenci, nelze s nim z vnějšku komunikovat a je proto o dolný proti jakýmkoliv zásahům. Pokud by se do vedení a ovládání SPT Telecomu dostali pouze čestní lidé, tak jej žádní bandité a tajné služby nemohou zneuží t. V případě Tadicellu je pro každého z účastníků určen protokol, podle kteréh o lze si vyjasnit, co nesouhlasí.

NN: Pane Finbek, co víte o spolupráci českého SPT Telecomu s východoněmeckým T elecomem, tzv. projektem 2000?

FINBEK: Ohledně tohoto projektu byla jednání již v roce 1990, ale skrz aktivit y lidí, kteří chtěli dělat obchody ve starých spolkových zemí, to bylo zlikvid ováno. Tehdy se těchto jednání zúčastnil pan Roveta, který byl 16. 3. 1991 zas třelen údajně R. A. F. a šéf německých spojů pan Schiling. V této věci byl doh odnut termín setkání v Trutnově s československými šéfy spojů. Nedošlo však ji ž k tomu, právě pro tuto náhlou smrt hlavního iniciátora. Současná snaha tento projekt obnovit, dnes vychází z Telecomu v Bonnu.

NN: V Hospodářských novinách ze dne 13. 2. 1995 se dočítám k této věci, že se jedná o zpoždění na české straně. Autor zde toto zpoždění vytýká a lituje, že dosud nebylo navázáno...

FINBEK: Tento postoj u vás souvisí s komunisty. Soudruh Michna by o tom mohl n ěco vědět. On byl přece první zástupce ministra spojů. Pak musel odejít. NN: Na mne to budí dojem, že se zde o tom píše proto, aby se odvedla účelově p ozornost, protože se někdo chce k nám nacpat opět onim starým způsobem namísto firmy Tadicom, která vyrábí systém Tadicell.

Rignier jako dobrý krycí štít

FINBEK: Říkal jste HN? To jsou dnes noviny u vás, které kopou za německého tis kového magnáta Leo Kirsche. Jsou to noviny Leo Kirsche řízené přes švýcarský B ern. Stejně jako Blesk, Stadion, Chatař a chalupář, Fotografie, Lidové noviny, Moravskoslezský den, Ozvěny, Poradce podnikatele, Profit, Reality, Reflex, Te levize, Teletip, Tenis Revue, Úspěch. Původně to chtěl dostat všechno pod kont rolu Gennex, ale ten to již, jak se zdá, nestihl. V Bernu žije osmdesátišestil etý pan Rignier, který přes svého zástupce, přitažlivého pana Thomase Trüba, u vás vlastní toto velké množství novin. Na otázku, proč se Rignier spojil s Le o Kirschem v případě ČR, švýcarský tiskový magnát řekl: "Abychom se mohli rych leji rozšiřovat, rozhodli jsme se pro jednoho partnera. S Leo Kirschem nás spo jují vynikající kontakty a společné obchody v oboru elektronických médií v Něm ecku a ve Švýcarsku." Slyšíte dobře. Ano elektronická média. Ty zajišťují vlád u nad veřejným míněním a informacemi. Pan Trüb je toho názoru, že toto tiskové impérium ale neznamená žádné nebezpečí pro svobodu tisku v ČR. Nicméně, mají to dobře rozdělené. "VLTAVA", zřízená impériem Pasauer Neue Presse, ovládá pře devším váš venkov (tedy téměř 90 %) a Rignier vlastní, z velké části centrální tisk. Z vašeho tisku proto již postupně číší, stejná bezzubost jako z tisku n ěmeckého. Sny o svobodné americké žurnalistice, aplikované na domácí půdě, se dnes již téměř rozplynuly.

Kirschův "černoch", pan Rignier, má celkem 4.800 důležitých spolupracovníků. Z toho ve Švýcarsku 3. 600. V ČR a SR tak zhruba 1. 000. V NSR již oproti tomu pouze 112 spolupracovníků. Všechno zde má totiž již obsazeno "jeho pán" Leo Ki rsch. Ale co, Česká republika je proti Německu přece mnohem větší stát, nebo n e? Co proti ní je celý zbývající svět, v němž má pan Rignier již pouhých 170 s polupracovníků! Z toho vidíme, jak je ČR důležitá! Leo Kirsch, svými chapadly chobotnice, tak ve své hrabivosti dobývá Evropu.

NN: Nebo je to spíše ona známá servilnost a vlezlost některých našich lidí, kt eří by prodali, kdyby mohli i kůži na svém obličeji? Ti také přece již od počá tku 90. let omdlévají vzrušením ze všeho co přichází ze západu, stejně jako kd ysi omdlévali ze všeho, co přicházelo z Moskvy.

FINBEK: Další věc je, že to potvrzuje, jak schopné byly československé tajné s lužby, které toto propojení vytvořily. Vždyť přes Leo Kirsche, který uzavřel z a Českou republiku smlouvu s Rignierem se přeci dostáváme do naší "staré rodin y", tedy mezi bývalého generálního ředitele Barandovského filmového studia Jíř ího Purše, "kocoura" Tichého - a pana Chňoupka, bývalého ministra zahraničí. V roce 1975 československý ministr zahraničních věcí navštívil pana Williho Br andta v Bonnu. Působil jsem tehdy jako agent I. R. A. F. pod krycím jménem a b ydlel v tamějším hotelu Tulpenfeld. Měl jsem za úkol sledovat a analyzovat tut o státní návštěvu. Při té příležitosti jsem také zjistil, že je zaváděná nová síť jak československých agentů, tak agentů STASI pana ministra Mielkeho, kter ý je toho času ve vězení. Tehdy ministr Chňoupek s panem Brandtem cestovali lo ďí pro státní hosty po Rýně, bavili se velice přátelsky i ohledně Mnichovské s mlouvy a soudruh Chňoupek přitom tužkou kreslil kresbičku Československa ve sp ojení s Německem. Dobře se na to pamatuji. Stál jsem tehdy opravdu velmi blízk o. Dnes je tento ubrousek patrně v nějakém bonnském archivu.

Ale zpět k onomu německému Telecomu. Jsem toho názoru, že pro SPT Telecom není dobré hájit ho. Jaký z toho můžete mít prospěch, když je v rukách banditů? To je mi jasné již od roku 1989. V tomto roce československá delegace ministerst va spojů měla úspěšná jednání v Norimberku a později také v Bonnu. Bandité z n ěmeckého Telecomu, spolu se svými československými a rakouskými přáteli, měli všechna tato jednání pevně v rukách. To ovšm platí až do dnešních dnů a proto také proběhne-li skandál v Telcomu německém, spadne kvůli tomu generální ředit el SPT Telecom Makovec z pražské židle. Hlavní příčina této korupce přichází z Německa a také od BND. Nejde o to vám v telekomunikacích pomoci, ale aby se t očily peníze. Marky, dolary, koruny a mnoho miliard rublů. Mnoho akcií od SPT Telecomu jsou dnes nabízeny zahraničními spekulanty.

Přepravní město KGB

NN: Na západě jste byl v kontaktu údajně s německým vnitrem a ministerstvem za hraničních věcí. Jak vlastně tyto vaše známosti s nimi započaly? FINBEK: Pustil jsem se do toho, protože jeden Čech mne hned po revoluci popros il, abych pomohl vám proti velké kriminalitě. Nebyl to nikdo sebraný z ulice, nýbrž člověk opravdu na velmi vysoké úrovni. Telefonoval jsem za tím účelem s ministerstvem zahraničních věcí v Bonnu a s tamějším ministerstvem vnitra. Po jednání s MV v Mnichově mi zde bylo řečeno, abych šéfovi místní policie poslal telex. Pamatuji, že měl ze mne poněkud strach, protože jsem přicestoval z Pra hy, ale vyšel mi vstříc. Delší dobu mi všechno dobře vycházelo. Později ale pr oti mně nastoupilo BND, kterému se to nelíbilo. Měli totiž zcela jiné plány. V lednu 1992 se rozjela delegace z vašeho FMV do Mnichova, kde prohlásila, že Č SFR je suverenní stát, který nestojí o žádné rady ze strany mnichovského MV a že proto budou spolupracovat přímo s Bonnem.

NN: Jakou roli hrálo v předlistopadové době pro tajné služby město Trutnov? Zn ám k němu jeden zajímavý příběh. V knize 700 let Trutnova, je území nedaleko k ostela nazváno pahorkem Lži. V osmdesátých letech našeho století na tomto paho rku si postavili komunisté tzv. "Bílý dům", odkud vládli celému městu. Ale k v ěci.

FINBEK: Mám za to, že Trutnov bylo z pohledu KGB mnohem důležitější město než na příklad Praha, Karlovy Vary, Piešťany, nebo i Banská Bystrica. Trutnov bylo speciální území, kde sídlil jeden z nejlepších velitelů sovětské okupační arm ády a blízký kamarád vašeho Lorence. Často se tu také na jednání podniků Kara a Texlen objevoval Čuba ze Slušovic, nebo jeho zástupci, jako byla jeho pravá ruka pro zahraniční obchod pan Běhal. Přišel jsem s nimi občas do styku. Byl j sem v té době u vás na švýcarský pas. Jistý prokurátor mi později řekl, že se tu vyskytovalo velké množství lidí z okolí Lorence. Tedy samé StB, či KGB. V T rutnově bylo jakési překládací místo mezi východem a západem. Tady začínal záp ad, který představovala tehdejší Česká socialistická republika a NDR. Zde se u skutečňovala setkání s německými zpravodajskými službami a dojednávali se veli ké obchody též s Angličany, jak v oblasti zbraní, tak zlata. Tyto obchodní ces ty se odsud táhly přes Bratislavu do Vídně, opačně pak do SSSR. O tom nerozhod ovali Češi, ale především "velcí bratři".

Tajné světy a ultralevice

NN: Co víte o výcvikových táborech teroristů na území ČSSR? Podle jakých měřít ek se prováděl výcvik agentů tajným služeb?

FINBEK: To jsou dvě rozdílné věci, terorismus a tajné služby. Teroristé mají n a rozdíl od tajných služeb a finančních mafií určitý úkol, který provádějí z p řesvědčení. Proto byli srozuměni s tím, že budou vycvičení, aby v pravou chvíl i nastoupili se zbraní v ruce. Terorismus je pochopitelně zneužíván i špinavým i tajnými službami a když je třeba někoho odstranit pošle se na něho R. A. F., na jejíž konto se před tím pošle určitý finanční obnos, údajně na podporu svě tové revoluce. A co se týká výcviku v ČSSR, tak podnět k němu vycházel vždy z NDR. Jinak dá se říci, že StB byla kvalitnější než STASI. Ostatně, vždyť i Mie lke studoval u vás na Karlově universitě. STASI měla sice vypracovanější systé m na sledování obyvatelstva. Ale to má i svoji logiku. Československo bylo opr oti většině jiných silných zemí, pořád malý státní útvar. "Bratři a sestry ve STASI" působili v západním Německu přesně v tom duchu jak politici SRN hovořil i: " Jako naši milí bratři a sestry z NDR." KGB v tom mělo velmi dobrou strate gii. Říkalo, že s Čechy a Slováky je to sice velký problém, nemluví tak dobře německy jako "bratři a sestřičky" z NDR, takže je na NDR, aby převzala špionáž v Německu, s tím ale, že se v Čechách bude vyhodnocovat.

NN: Víte toho až moc. Naznačoval vám již někdo, že vás chce odstranit? FINBEK: O těchto případech vám povím někdy příště. Zatím zůstaňme pouze u prob lémů. Státní zastupitelství v Koblenzi nezastupuje právní stát Německo, nýbrž politickou stranu. Vzhledem k tomu, že tomu tak je a má země je zemí EU nezbud e mi nic jiného než se obrátit do Strasburku, protože jde o porušování základn ích lidských práv a německé ústavy. To je realita. Nejhorší totiž na věci je, že uvedené státní zastupitelství, na čele s panem ministrem Peterem Caesarem j e ve skutečnosti řízeno stranou FDP. S politováním musím říci, že tento pán se spíše podobá gangsterovi než ministrovi.

NN: To je snad příliš silné slovo, nebo jste snad tím měl na mysli, že žvýkání amerických žvýkaček a sport mu dodal mužný zjev filmového All Capona, předsta vovaného Schwarzenegerem? Náš pan premiér Václav Klaus působí jistě také jako poněkud infantilní cynik, když říká do televize, že pokud lidé bydlí na hlučné křižovatce tak prostě mají smůlu, stejně jako lidé bydlící u letiště. Jeho ja ko technokrata však, ale nemusí přece vůbec zajímat, zda ještě žije něco tak n epodstatného jako jsou lidé, když on potřebuje, aby mu země fungovala dobře ja ko stroj a hrnuly se do ní miliardy zahraničního kapitálu. Vždyť vezměte si ta kového Stalina, či Hitlera, jak ti se zasloužili o technický rozvoj svých zemí a lidé stále o nich dnes mluví tak nepěkně.

FINBEK: Nido nahoře nechce slyšet pravdu. Proto je základem politiky nabádat p oddaný lid ke slušnosti, protože ovečky mají být slušné a hodné, nikoliv přece vlci. Vezměte si třeba bývalého italského předsedu vlády Berlusconiho. Taky m afián a velký přítel Leo Kirsche. Nezapomínejte však, že v Itálii má mafie tra dici delší než existence marxismu - leninismu. Proto demokracie, fašismus a ko munismus je často jen pouhá fasáda, pod kterou kvete zcela jiný tajný život, s jinými kontakty a obchodními cestami, než jaké běžní občané znají. NN: To je jistě nepochybně pravda. V osmdesátých letech byl v USA návrh zákona , aby se nezasahovalo do vnitřních záležitostí SSSR a jeho satelitů. Podle mne za navrhovateli tohoto zákona stáli titíž lidé, kteří dnes mají kontakty s rů znými pseudohumanisti

ckými kulturními organizacemi od nás, tedy především lidé s kontakty s StB a K BG. Proto neváhám tvrdit, že vliv KGB a dalšího podsvětí, je jejich zásluhou, dnes už i na západě. Tito lidé také neváhají šířit intelektuální nesmysl o roz dílnosti krajní levice a pravice. Krajní pravice jsou ve skutečnosti superkonk rétní a pragmatičtí lidé. Krajní levice jsou krajní teoretici a blouznivci: za hledění sami do sebe, svého sobectví a myšlenkových konstrukcí (proto i tolik sympatičtí mnohým intelektuálům! Sympatie se liší pouze v tom jsou-li tito int elektuálové zaměřeni na sílu a instinkt - viz. Friedrich Nietzche, či na pseud ohumanistickou konstrukci - viz. český příklad Václava Havla). Touto krajní le vicí jsou jednim dechem řečeno komunisté, fašisté a nacisté. Mezi nimi není žá dný rozdíl. Když tak, pak snad pouze v barvě košil a to, že jedni se spoléhají na fantas tělesné síly, rasy, či národa a druzí na fantas ideologického boje s vizí ráje, v němž člověk jako jakýsi nádherný Satan ovládne svět a přírodu. FINBEK: Každý má v sobě svého čertíka.

Obchodníci se zbraněmi

NN: V jednom vašem dopise píšete o zvláštním případu, který se stal 9. 9. 1990 , brzo ráno na Hradčanském nádvoří nedaleko restaurace Vikárka. Všiml jste si tehdy, že zde byl přistaven německý automobil se žlutou nálepkou NDR... FINBEK: Když jsem zkontroloval SPZ, viděl jsem, že to auto přihlášené u Mohuče Rheinhald Pfalz, vypadalo zcela nemožně, jako kdyby se sem propadlo z minulos ti. Šlo totiž o vojenský vůz, který měl ještě státní emblém země, která již dá vno neexistovala. Procházelo kolem něho na stovky svědků této události. Svítil o slunce, bylo však přesto chladno, sychravo. Bylo zjevné, že nikdo tomuto aut u nedůvěřoval, proto kolem něho zůstával stále volný kruh udivených procházejí cích lidí. Prošla tu pouze čestná stráž. Automobil hlídal muž v civilu, který již svým zjevem působil jako typický voják, či policista NDR. Když jsem se ho zeptal, proč je zde toto podivné auto, muž mne odbyl se slovy, že mi žádné inf ormace nedá a jestli chci provokovat pana prezidenta, že se mi to nevyplatí. M ezitím přišel český "Švejk", železná vrata se pomalu otevírala a v nich se obj evila dlouhá požárnická tyč s hákem, která vtáhla auto dovnitř. Vím zcela urči tě, že do oné západoněmecké SPZ Birkenfeld Rheinhald Pfalzu jsou zapletení obc hodníci se zbraněmi o kterých je známo, že spolupracovali i s českou stranou a také samozřejmě s jistým ministrem. Předávali zbraně z bývalé armády NDR do P rahy a odtud byly údajně posílány do Iráku, atd. Tyto všechny infrastruktury f ungovaly i nadále po listopadu 1989 a pro ně se nic tzv. převratem nezměnilo. Převoz zbraní auty a letadly, Omnipol atd., to vše běželo nerušeně dál. O tomt o autu jsem nic nenašel ve zprávách, nic v novinách.

NN: Z toho, že máte tak přesné indicie vyplývá, že máte i jisté zkušenosti z m inulosti s obchodem se zbraněmi.

FINBEK: Nebyl jsem nikdy obchodníkem se zbraněmi, nýbrž mojí činností v NSR by lo v zájmu její vlády a ve spolupráci s německými zpravodajskými službami se d ostávat do kontaktu s těmito ilegálními obchody se zbraněmi, to jest jinak řeč eno, pátrat po nich. Aniž bych ale byl plicista, byl jsem činný v konzernech, které mimo jiné vyráběly ilegálně zbraně a munici pro NATO a Bundeswer. NN: To ovšem znamená, že jste musel požívat jistou důvěru kruhů, kteří se tímt o obchodem zabývalo?

FINBEK: Samozřejmě, že jsem měl kontakty na vysoká místa na MAD, to jest vojen skou zpravodajskou službu, na Spolkovou ochranu ústavy, na zdejší kriminální ú řad a na kancléřský úřad. Měl jsem dobré kontakty také s Čechem panem Telčíkem , který odešel v roce 1989 z německé spolkové kanceláře, protože byl jmenován na místo poradce pana Bertelsmanna v nadaci "Gorbačov".

NN: Co je to "Gorbačova" nadace?

FINBEK: To je nadace pana Reinharda Mohna, který je majitelem Bertelsmannova k oncernu. Tato nadace má pouze mírové cíle.

NN: Do které zednářské lóže patří?

FINBEK: Nemyslím si, že by pan Reinhard Mohn patřil mezi zednáře. NN: Tak je v KGB?

FINBEK: Myslím, že určitě nikoliv. V tomto směru je jistě dobrý kapitalista. N ebyl však nikdy zaměřený proti východu, jako třeba tiskový magnát pan Axel Spr inger.

NN: Pane Finbek, jaké byly vaše kontakty na Omnipol? NN: Byla to perla zahraničního obchodu ČSSR. V roce 1982 jsem byl přítomen jed nání Omnipolu s Alžírem o dodávky vojenských materiálů. Bylo to pro prezidenta Ben Chadliho.

(pokračování příště)