--------------------------------------------------------------------------------
Autor: Porcal Jan
Název: Republikáni a pseudopravice
Zdroj: NN Ročník........: 0005/010 Str.: 000
Vyšlo: . . Datum události: . . Rok: 1995
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:
-----------
Republikáni a pseudopravice Republikanismus měl v ČSR vybudovanou určitou tradici. Svědčí o tom skute čnost, že již za první republiky si republikánská strana udržovala většinou po zici nejsilnější strany v tehdejším parlamentě. Součástí světového souboje dem okracie s totalitou byli střet republikánů USA s komunisty SSSR. Výsledkem byl o ekonomické vítězství Západu a částečný rozpad tzv. Říše zla, Východního blok u.
Nelze však podcenit výsledky činnosti tajných služeb a diplomacie Východu . V Evropě se podařilo republikanismus cíleně kompromitovat. Vlivové agentury z něj v mnoha případech vytvořily systém pro zmapování a paralyzování antikomu nistických sil. Proto jsou Evropské republikánské strany vnímány jako extrémis tické a byly postaveny na okraj společnosti. Nelze vyloučit, že registr členů republikánských seskupení je k dispozici službám východní provenience pro použ ití v případě změny režimu. Sibiř je přece velká dost...
Po zmapování těchto sil je přirozeným cílem udržet tyto strany jako skupi nky výtržníků mimo reálnou politiku a tzv. bývalým členstvím poznamenat ty, kd o se na antikomunistické pozice postavili. V současné době pak konfidenti nasa zení v pseudopravicových stranách toho budou systémově využívat. Globálním výs ledkem pak měla být likvidace Republikánů USA.
Lidé v těchto pseudopravicových stranách kteří jsou republikánského založ ení a jsou citliví na jakékoliv pokusy o manipulaci a zneužití členské základn y, jsou přirozeně ihned vylučováni s cílem paralyzovat skutečný republikanismu s co nejdéle.
Následkem toho i v ČR existuje nezanedbatelné množství občanů, kteří byli podle scénáře roku 1989 politicky zneužiti a svým způsobem poznamenáni. Souča sným úkolem všech skutečných republikánů je rehabilitovat tolik potřebný a chy bějící republikanismus. Jeho základními znaky jsou minimalizace daňového zatíž ení, decentralizace, využívání prvků přímé demokracie, obnova práv občanů a da ňových poplatníků, svoboda a právní stát, tedy repubika, která toto všechno um ožňuje.
Na závěr si dovoluji požádat všechny občany zmanipulované nejen podivnými republikánskými stranami, ale i jinými stranami, které vznikly v rámci režie tzv. sametové revoluce, aby se nenechali vyřadit z politiky. Jen by tím totiž udělali to, co systémově připravila v rámci sametového scénáře nemonklatura KS Č.
Nomenklatura má jasný cíl. Udržet svoji moc do maxima. Politické strany pod její kontrolou pak mají být jen ozdobným přívěskem státní správy a ekonomiky, která zabezpečí její neformální vládu na neurčito. Ti, kt eří chtějí změnit současný stav, nemohou podcenit, že musí mít připravenou pot řebnou legislavitu. Nejen to, ale musí připravit cca 10 000 odborníků pro různ é rezorty, kteří budou schopni změnu uvést do reálné praxe. Pokud to nebude sc hopna žádná politická strana dokázat, pak je přirozené, že režim zůstane v ruk ou nomenklatury KSČ se všemi doprovodnými jevy (korupce, úpadek morálky i hosp odářství atd.) na neurčito.
Jan Porcal