--------------------------------------------------------------------------------
Autor: Babula Jaroslav
Název: Povídání o volbách
Zdroj: NN Ročník........: 0005/046 Str.: 000
Vyšlo: . . Datum události: . . Rok: 1995
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:
-----------
Povídání o volbách Nemohu mít důvěru k současné politické reprezentaci, neboť se dostala k moci s tejně nečestným způsobem,jako komunisté v roce 1948.Tak jako se nepodařilo kom unistům ani za 42 let své násilně uchvácené moci získat důvěru veřejnosti,se n epodaří získat ji ani současné politické reprezentaci.Bylo by to možné jen za předpokladu,že by se političtí představitelé zkompromitovaní sametovým podvode m,vyměnili,u příležitosti příštích parlamentních voleb za osobnosti,jež se na sametovém podvodu nikterak nepodílely.
Pokud se týká mojí nedůvěry k politické reprezentaci,znamená to,že se to týká pouze těch politických činitelů,jež nejednají čestně a jež neusilují o prospěc h národa,ale jen osvůj vlastní.Konkrétně mám na mysli,například,všechny poslan ce,jež hlasovali za rozdělení federace,aniž by přihlédli k názorům občanů,čímž oslabili naši obranyschopnost a znevážili všechny oběti našich předků,jež pol ožili své životy za vznik ČSR v I.světové válce a svým neuváženým činem poškod ili i rozvoj naší ekonomiky a přátelské vstahy s bratrským národem. Sametová revoluce,jak všechny poznatky nasvědčují,probíhala v režii tajných sl užeb,kterým se podařilo prostřednictvím svých spoluprcovníků, zejména ve sdělo vacích prostředcích, zmanipulovat občany pro podporu OF,které sloužilo jako sb ěrné středisko pro budoucí,předem vybrané,sametové vládce.Aby tito úspěšně dos áhli své kariéry, bylo nutné roztříštit opozici do mnoha politických stran, ab y se oslabila a nově vznilým stranám zabránit přístup do sdělovacích prostředk ů, aby nemohly získat potřebnou popularitu pro překování likvidačního limitu a tím je odsranit z politického vlivu. Tento manévr, směřující k likvidaci prok lamované demokracie byl úspěšně proveden, neboť všechno bylo předem připraveno , jak volební zákon, tak způsob manipulace občanů i zařazení komunistických ká drů do jiných politických stran.
Uvedené skutečnosti jsou jistě všeobecně známé, ale je třeba je připo menout a s odstupem doby je posoudit a zhodnotit, jak se kdo, na sametovém pod vodu, podílel.
Je nesporné, že OF vzniklo z iniciativy tajných služeb a představitel é politických stran ODS a ODA, jež později z něhovzešly, dostali jejich důvěru i požehnání. Tímto se vysvětluje, proč představitelé uvedených politických st ran, neprojevili očekávanou aktivitu pro očistu společnosti, proč do svých řad přijali bývalé členy KSČ a dosadili je do vysokých politických funkcí, aniž b y prověřili původ jejich vysokých finančních kont. Tato skutečnost jistě oprav ňuje k jejich nedůvěře.
KDU-ČSL z OF sice nevznikla, ale koalicí se stranami z něho vzešlých, ve smyslu rčení "vrána k vráně sedá..." důvěru rovněž ztratila. Ke komunistickým stranám se vyjadřovat nebudu, neboť ty jsou svou dří vější činností zkompromitované natolik, že by z politické scény měly úplně zmi zet.
Ostatní politické strany jsou zkompromitované tím, že k sametovému po dvodu mlčí, čímž upevňují pozice nežádoucích karieristů.
Jedinou vyjímkou na naší politické scéně, pokud se týká účasti na sam etovém podvodu, je SPR-RSČ, která jediná volby zpochybnila a požadovala volby nové.
Další politická strana, jež se na volebním podvodu nepodílella je DEU , která vznikla mnohem později.
Z výše uvedených poznatků vyplývají pro občany, jež mají zájem o stab ilizaci poměrů v naší vlasti, dva konkrétní úkoly.
1) V přístích parlamentních volbách podpořit politické strany SPR-RSČ a DEU, neboť tyto se nepodílely na volebním podovdu a mají vůli nadšení a odv ahu, pro svůj národ něco vykonat.
2) Zvýšit svou politickou úroveň a aktvitu, neboť jen v důsledku těch to nedostatků, se karieristickým živlů podařilo dostat se k moci. K add.1 ještě poznamenávám: Ke změně politické situace a k nastolení právního stavu, nepomohou útoky proti nežádoucím politickým činitelům, podpiso vé akce, manifestace, nebo stávky, ale vznik politické síly, jež by byla schop ná nežádoucí politické činitele z politického vlivu vytlačit a zjednat pořádek . Když se dostanou do vedení státu morálně vyspělé osobnosti, veškeré problémy ve společnosti pominou.
K add. 2 poznamenávám: Politicky a morálně nevyspělí občané jsou snad no zmanipulovatelní, neboť nerozeznají pravdu od lži a čestné jednání od podvo du, v důsledku čehož je lze snadno oklamat a zaměřit nesprávným směrem. Politi cky vyspělí občané se nenechají zmást žádnými veřejnými průzkumy, ani sdělovac ími prostředky, ale řídí se vlastním rozumem, vycházejíc z osobních poznatků a zkušeností a z historických událostí.Například si uvědomí, že za totality byl o asi 20% komunistů a asi 80% jejich odpůrců. Za takového rozložení politickýc h sil ve společnosti, by komunisté neměli po sametové revoluci žádnou šanci na volební úspěch. Proto byla protikomunistická opozice rozstříštěna do mnoha po litických stran a volby zmanipulovány, jak bylo výše uvedeno.
Občané, jež měli za totality tak vysoké morální hodnoty, že s rizikem vlastní bezpečnosti stáli v opozici proti komunistické zvůli měli by se opět sjednotit a sice do politických stran, jež jsou bez komunistů, do SPR-RSČ a DE U, neboť pouze tyto strany se vymkly z komunistického ovládání. Často se dovíd ám z tisku o výhradách proti těmto politickým stranám a velmi pečlivě zkoumám jejich závažnosti. Z části je považuje za neopodstatněné pomluvy a z části za záměrnou diskrimnaci. Pokud nějaké skutečné nedostatky mají, považuji je, vzhl edem k mnohem závažnějším nedostatkům v jiných politických stranách, jen za za nedbatelné maličkosti.
Zda uvedené, mnou doporučované politické strany SPR-RSČ a DEU zklamou důvěru občanů, nedá se předem určit, to může prokázat pouze budoucnost. Jaroslav BABULA