--------------------------------------------------------------------------------
Autor: Hofer Karel
Název: Horolezcům pod stromeček
Zdroj: NN Ročník........: 0005/051 Str.: 000
Vyšlo: . . Datum události: . . Rok: 1995
--------------------------------------------------------------------------------
Úplný obsah:
-----------

HOROLEZCŮM POD STROMEČEK Jakoby to "soudruzi ve zbrani" chtěli mít u soudruhů z ÚV KSČM dobré, lezou ji m do ....! Říká se tomu rektální horolezectví.

Jako první dosáhl cíle poručík Petr Diatka, šéf vnější služby na Obvodním oddělení Policie ČR Brno-střed. Před "oslavou" 76. výročí založení samostatné Československé republiky si pozval na proškolení družstvo strážníků Městské p olicie revíru Brno střed pod velením revírníka Zdeňka Vladíka. Když pohrobci zločinné a zavrženíhodné strany bagatelizovali zločiny komunismu, čímž páchali trestnou činnost v rozporu

s paragrafy 260 a 261 trestního zákona, a malá skupina antikomunistů pomocí píštalek a ruční sirény začala protestovat, měští strážníci na antikomunisty zaútočili a policisté jim přišli ihned na pomoc. Výsledkem byly boule a šrámy - a já jsem udělal hrubou chybu, že po úderu obuškem do čela jsem nevyhledal lékaře a neudělal ta k příliš horlivému agresorovi Zdeňkovi Vladíkovi trochu zasloužených problémů. Před televizní kamerou a řadou novinářů položil rehabilit. policista Živa n Loukota veliteli zásahu otázku: "KDO VÁS O TENTO ZÁKROK POŽÁDAL ?" Diatka od pověděl: "MĚSTSKÝ VÝBOR KSČ" !!!

Dne 17. listopadu 1995 poručík Diatka znovu předvedl, co dovede. Stalo se tak před Ústavním soudem, kde Jiří Wonka s Homzou Honnerem a Lumírem Šimečkem drželi dva kusy popsaného plátna. Po neuveřitelném divadle, které několikráte odvysílala televize Nova, konečně Petr Diatka dosáhl svého cíle. UŽ KONEČNĚ J E TAM, KAM DLOUHOU DOBU LEZL.

VYŠKOVSKÁ SEBRANKA

30. září t.r. se ve Vyškově odehrálo divadlo podle stejného scénáře. I vyšetřo vání je vedeno stejnými způsoby.

Padesáté číslo NN, kde byl otištěn článek NĚKTEŘÍ SKUTEČNĚ BLBNOU, vyběhl o z tiskárny ve středu 13. prosince - a příštího rána se Lumír Šimeček v 8.00 hodin dobýval na Okresní úřad vyšetřování ve Vyškově, kam byl na tuto hodinu p ředvolán.

Lumír byl k výslechu předvolán asi proto, že velitel pro vnější službu so udruh pplk. Vlastislav Šmehlík dne 22. listopadu v č.j.:ORVY-1234/Ř-95 se USNE SL o vyloučení všech orgánů Policie ČR okresu Vyškov z vykonávání všech úkonů v trestním řízení ve věci z 30. září 1995 !

Vyšetřovatel Maleček měl zřejmě za povinnost protokolem dokázat, že Lumír je duševně vadný. Dopadlo to maličko jinak, vyšetřovatel ani nezjistil, jaké školy Ing. arch. Lumír Šimeček absolvoval - Lumír ten blábol (ČVS: OVV-531/95) samozřemě nepodepsal.

Zato Lumír zjistil vše, co potřeboval. Nejen to, že vyšetřovatel ing. Mal eček vystudoval strojařinu, že je otcem dvou malých dětí, že byl původně zaměs tnán u vojáků a po "snižování stavu" se mu nechtělo někam dojíždět a tak si na šel práci u Policie ČR. Lumírovi dnes vděčíme, že víme, kdo z policajtů se neu mí ve svém mateřském jazyce vyjadřovat, kdo neumí pravopis a píše hrubky i ve vyňatých slovech, kdo z policajtů a strážníků lže jak "Naše pravda" tiskne, v čem si tito lháři protiřečí, že někteří strážníci a mnozí policajti se dopusti li trestného činu zneužití pravomoci, když do Úředního záznamu cíleně lhali. L umír dovezl oxeroxovaný "celý spis" té bolševické sebranky.

Jak jsem v NN č. 50 napsal, komunisté se nemusili nikoho o povolení shrom ážnění prosit, stačilo chystané shromáždění Městskému úřadu nahlásit. Starosto vi, ani místostarostům či tajemníkovi nepříslušelo něco povolovat či zakazovat - dle zákona oni musí včas ohlášené shromáždění vzít na vědomí. Ale na vyškov ské radnici se našla jistá úřednice, která zřejmě chtěla být důležitější! Jmén em vedoucí odboru školství, kultury, soc. věcí a zdravotnictví zaslala poslanc i KSČM JUDr. Janu Navrátilovi na adresu 695 03 Hodonín - Sukova 13 odpověď, že shromáždění 30. září od 16.30 do 18.00 hod. je povoleno a žádala, aby pořadat elé označení páskami zabezpečili průjezdnost komunikací a ochranu zeleně a kvě tinové výsadby.

Komunistický poslanec Jan Navrátil 19. září odeslal další dopis a to na a dresu ředitele OŘ Policie ČR ve Vyškově s textem:

Žádost o poskytnutí ochrany podle ust. ş 6 odst. 3) zák.č.94/1990 Dne 30. 9. 1995 v době od 16. 30 do 18.00 hodin proběhne na náměstí T.G.Masary ka ve Vyškově řádně ohlášené protestní shromáždění na podporu petice poslaneck ého klubu KSČM v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky. Petiční výbor , jako svolavatel, má informace, že se skupina občanů chystá toto protestní sh romáždění narušovat a proto ve smyslu ş 6 odst. 3 zákona o právu shromažďovací m žádám, aby tomuto shromáždění byla poskytnuta účinná ochrana. Podpis. Z textu možno usoudit:

1) O ochranu pořádku byl požádán ředitel Policie ČR ve Vyškově kpt. ing. Ji ří Dokoupil (který před necelými 4 roky, ještě

jako civilista, kandidoval na poslance za ODS). On tedy nese přímou odpovědnost za nastolení "poriadku po našom".

2) Z jiné dokumentace víme, že velitelem "opatření" byl v akci NORBERT zakalený pplk. Vlastislav Šmehlík, který "opatření" pomocí v ysílačky řídil.

3) V předsunutých pozicích byli strážníci Městské policie pod velením Petra Sedláčka. Byli v podřízenosti Policie ČR.

NA PŘÍKAZ KOMUNISTICKÉHO POSLANCE V NN č. 40 na str. 29 je v rámečku opis trestního oznámení, které pan Lou kota podal 2. října u Krajského státního zastupitelství v Brně. Je v něm oznam ováno, jak komunistický poslanec Jan Navrátil školil strážníky Městské policie : "Soudruzi, při jakémkoli sebemenším projevu nesouhlasu s naší demonstrací ih ned zasáhněte, vše je domluveno, pomůže vám neprodleně policie státní a naruši tel bude zadržen a stíhán pro trestný čin !"

Vše se stalo, jak komunistický poslanec naplánoval. A já se ptám: K čemu nám je ve Vyškově "pravicově smýšlející" policejní ředitel Jiří Dokoupil ? ŠKOLENÍ JE POTVRZENO

Strážník Josef CIGÁNEK v Úředním záznamu č.j. 104/OCB-95: "Přibližně v 16,25 hodin jsem byl upozorněn zmocněncem svolavatele panem Janem Navrátilem, že by bylo dobré zaměřit svoji pozornost na skupinu cca 10-ti oso b, od kterých lze podle jeho názoru očekávat narušování shromáždění. Skupina t ěchto osob se přemístila mezi morový sloup a kašnu vlevo od středu náměstí pod ozvučovací aparaturu."

I strážník Miloš Bastl "školení" potvrzuje v Úředním záznamu č.j. 102/OCB-95: "Asi tak v 16,25 hod. jsem byl společně s kolegou upozorněn p. Navrátilem Jane m, který se představil jako svolavatel tohoto shromáždění, na skutečnost, že s kupinka asi tak 10 - 11 lidí se podle jeho názoru bude snažit toto shromáždění narušit. Následně jsme se společně přesunuli blíže k této skupince..." Z tohototo "doznání" lze vyvodit, že nejen pořadatelé ale i strážníci byl i v těsné blízkosti "podezřelé" skupinky, což také svědecky mohou "podezřelí" i novináři s televizními pracovníky dosvědčit. (Šestičlenná skupinka byla pořa dateli a strážníky obstoupena).

CIGÁNKOVO CIGÁNĚNÍ

"V době ohlášení vystoupení předsedy KSČM se pod stojany s reproduktory zvýšil pohyb osob a zaslechl jsem roztáčení sirény. Zahlédl jsem snahu pořadatelů o přerušení sirén určených k rušení shromáždění. Jeden z pořadatelů ke mně přibě hl s žádostí o pomoc, neboť dochází k narušování shromáždění a napadení pořada telské služby mužem se sirénou a jeho přívrženci. Vstoupil jsem do místa konfl iktu a vyzval muže "jménem zákona", aby této činnosti zanechal. Výzvy dotyčný neuposlechl. Abych zabránil dalším střetům mezi mužem a pořadateli, hodlal jse m za použití hmatu muže vyvést mimo místo incidentu. Uchopil jsem muže za ruku a tento muž mě kopl do holeně pravé nohy. Po dobu vedení jsem byl mužem nakop nut do jednoho místa celkem třikrát. Po třetím kopnutí byl muž opět vyzván "jm énem zákona", aby kopání zanechal. Této výzvy opět neuposlechl a při dalším po kusu o kopnutí bylo v souladu s ustanovením ş 18, odst. 1, písm, a) Zákona 553 /91 Sb. použito kopu sebeobrany do oblasti kolene pravé nohy /protikop/. Poté muž usedl na lavičku a pokračoval dále v rušení shromáždění pískáním na kovovo u píšťalku a občasnými pokusy použít sirénu. Při použití donucovacích prostřed ků nedošlo ke zranění osob."

Já jsem v tom "klubku" byl a prohlašuji, že Cigánkovo tvzení, které jsem napsal podtrženou kurzívou, je lež. Ano, Lumír začal pískat na píšťalku a on i Vlad. Vízdal se pokusil roztočit ruční sirénu. Banda "pořadatelů" okamžitě ty to dva muže fyzicky napadla. Lumírovi vytrhli z úst píšťalku a snažili se oběm a z rukou vyrvat sirény. Došlo k žduchání a kopání. Napadení neměli možnost se bránit, protože v rukou svírali sirény.

LŽI STRÁŽNÍKA BASTLA

"...Dále jsem zahlédl snahu pořadatelů, jak se muže, který počal rušit toto sh romáždění, pokoušejí (pěstmi a kopanci?) utišit. Následně po skutečnosti, kdy toto se jim nedařilo, jsem společně se str. Cigánkem přistoupil k muži se siré nou na krku a kolega muže vyzval, aby svého jednání zanechal. K tomuto použil výrazu "jménem zákona" na což muž vůbec nereagoval. Dále jelikož muž ve své či nnosti nepřestával, jsme ho společně odvedli (LEŽ! Početnější přesilou byli od vlečeni tři muži!) mimo dění a usadili jsme jej na lavičku. Na této lavičce se muž snažil neustále rušit shromáždění pískáním na píšťalku a zvukem sirény. V zhledem k tomu, že jsem se mu snažil v tomto jednání zabránit, jsem jeho osobo u byl kopnut do holeně levé nohy. (Ani osobou ani nohou jsem kopat neviděl!) D ále bych uvedl, že svého protiprávního jednání nezanechával a vzhledem k tomu, že v našem dalším zakročování jsme byli omezováni davem (komunistů?), který b yl kolem nás a snažil se nás od něho vytlačit, což se mu dařilo (pak prý ti bo lšáni nedovedou být lidští!), nám ke zdárnému dokončení zákroku přišla na pomo c hlídka Policie ČR. Dále bych uvedl, že při tomto zákroku nedošlo ke zranění muže, který narušoval shromáždění (ten třiadvacetiletý trouba z Drnovic je lep ší odborník než ortopedové z nemocnice u sv. Anny ? Lumír marodil přes 7 týdnů !)

CO DĚLALI KAMERAMANI PČR ? Nadporučík Stanislav Palásek s nadporučíkem Pavlem Kučerou neměli za úkol sled ovat soudruhy, kteří vyrostli v nadlidi na základě vražd a věznění nevinných l idí. Nesledovali agenta StB Zdeňka Klanicu - synáčka "partyzána", který pod ob razem Hitlera učil česká děcka hajlovat, ani neměli za úkol sledovat, co synáč ek sadistického zločince - marxistickou pavědou osvědčený oblbovač Miroslav Gr ebeníček hlásá za protistátní řeči. Neměli za úkol zdokumentovat trestuhodné t ransparenty ani dílko Komunistického svazu mládeže k případnému trestnímu stíh ání. Oni měli za úkol podchytit kamerou případné výtržníky narušující průběh k omunistického mítinku!!! Tihleti "umělci" do svého krátkého Služebního záznamu napsali:

"V 17.OO hod. byl ohlášen projev p. Grebeníčka a tehdy začal nějaký muž pískat na píšťalku a druhý použil ruční sirénu. Tito muži byli pořadateli mítinku vy tlačeni z davu k lavičkám na okraji náměstí Šimečka od ozvučovací aparatury k lavičce odvedli za použití "hmatů" . Dále zde "umělci" potvrzují, že hlídka PČ R (Čtvrtníček + Jurůj) byla přivolána. O třetím členu této hlídky (Čamkovi) se nezmiňují - kam se ten chlap "vypařil" ?

P Á R K A P E K P R A V D Y Kromě jiných v bandě "pořadatelů", kteří fyzicky napadli Šimečka a Vízdala, by li tito pohrobci "zločinné a zavrženíhodné strany":

1) Doc. Ing. Jan Satoria, DrSc., bytem Šmejkalova 71, Brno, 2) Jan Eliáš, nar. 12. 10. 1929, bytem Ivančice, Pod Jakubem 48, 3) Josef Oulehla, nar. 7. 2. 1937, byt. Ivančice, Novomorská 15, 4) RSDr. Zdeněk Uhlíř, nar. 24.8.1948, bytem Polní 1200, Slavkov Strážníci MP, stojící těsně za skupinou agresivních pořadatelů, přišli zasahov at velmi rychle. Snad se tam i přimotal nějaký příslušník Policie ČR. Hrubým z působem a s vulgární nadávkou odstrčili důchodce ing. Rostislava Krejčího a in g. Václava Kvapila, rovněž tak paní Zuzanu Vízdalovou. K žádným hmatům či chva tům, ani k trojímu kopnutí strážníka Cigánka do holeně nedošlo, Lumír nebyl od veden dvěma strážníky na lavičku. Byli jsme tři, drželi jsme se. Přesilou strá žníků a pořadatelů jsme byli k lavičce dovláčeni, což je zřejmé z videozáznamů ČT a TV Nova. Také policejní videozáznam musí potvrzovat tento fakt. V Úředním záznamu Městské policie Vyškov č.j.: 102/OCB-95 strážníci Gigánek, V eselý a Bastl podepsali lživé prohlášení, že výše jmenovaní "pořadatelé" byli napadeni Lumírem Šimečkem.

Jak jsem již v NN č. 50 naznačil, k pokopání strážníků došlo pravděpodobn ě někdě jinde, možná někde v hospodě při rvačce. Strážník Bastl Miloš navštívi l lékaře Vladimíra Doležela až příští den (dne 1. října) a strážník Cigánek Jo sef dokonce až 2. října.

Zkrátka - strážníci Cigánek a Bastl jsou lháři, kteří do uniforem "strážc ů zákona" nepatří!

Pro dokreslení:

Poté, co šéfredaktor Vyškovských novin Josef Špidla vyškovskou ostudu věrně po psal a nazval pravými jmény, přiběhl na něho o dvacet let mladší strážník Cigá nek a sprostě mu vynadal.

JAKÝ JE JEJICH VELITEL ? Na Úředním záznamu č.j.104/OCB-94 (list č. 11) velitel Městské policie Vy škov Petr Sedláček napsal:

"Při zajišťování veřejného pořádku dne 30. 9. 1995 nedošlo po dobu konání veře jné manifestace pořádané KSČM k podání jakékoli stížnosti ze strany zástupců t isku, jakož ani ze strany televizních společností na činnost pořadatelské služ by. Směrem k Městské policii Vyškov nebyla ze strany sdělovacích prostředků vz nesena ani žádost o provedení zákroku proti pořadatelské službě. TYTO LŽI VYVRACEJÍ TOHO DNE PODANÁ TRESTNÍ OZNÁMENÍ NOVINÁŘŮ KOŘÍNKA A HÖFERA NA OO PČR VE VYŠKOVĚ. ROVNĚŽ TYTO LŽI VYVRACEJÍ TOHO DNE VYSÍLANÁ ZPRAVODAJSTV Í ČESKÉHO ROZHLASU, ČESKÉ TELEVIZE A TELEVIZE NOVA, DÁLE PAK DESÍTKY ČLÁNKŮ V MNOHA DENÍCÍCH A TÝDENÍCÍCH.

P R O L H A N Í Z L O Č I N C I

Kdo měkomu bezdůvodně a úmyslně ublíží na zdraví je zločinec. Proto se já neob ávám takto nazvat příslušníky Policie ČR podpraporčíka Čtvrtníčka, nadstrážmis tra Jurůje a nadpraporčíka Štefánka. Oni způsobili Lumírovi Šimečkovi pracovní neschopnost v délce přesahující 7 týdnů.

LŽI PODPRAPORČÍKA ČTVRTNÍČKA Mám před sebou Služební záznam ORVY-550/VY - 95 str.12 s datem 30.9.1995. Podl e úvodních vět je to výpověď podpraporčíka Čtvrtníčka. Na konci záznamu jsou s trojem předepsána dvě jména k podpisu a to pprap. Čtvrtníčka, který záznam pod epsal, a nstržm. Jurůje, který záznam nepodepsal. Že by s touto snůškou lží ne souhlasil?" A kde se ztratil pprap. Čamek?

"Dne 30. 9. 1995 jsem byl velen do hlídky společně s pprap. Čamkem a nstr žm. Jurůjem. V této hlídce jsem byl ustanoven jako velitel hlídky. Naše hlídka měla za úkol zajišťovat veřejný pořádek na náměstí TGM ve Vyškově, kde se kon al mítink KSČM, jenž byl povolen.

Při kontrole pořádku bylo zjištěno srocení lidí před hernou RIO - ještě na ná městí. Když jsme všichni společně (policisté s kamerou uvedli jen Čtvrtníčka a Jurůje) přišli k davu, uviděli jsme příslušníky Městské policie Vyškov, jak s e snaží zabránit zavalitějšímu muži v rušení mítinku. Tento muž se snažil roze zvučet ruční sirénu a pískal na píšťalu. Viděli jsme, jak se dav lidí snaží za bránit Městským policistům v přístupu k tomuto muži. (Hleďme - že by dav komun istů ochraňoval Lumíra? Když přišla tato hlídka, Lumír už seděl na lavičce obk lopen strážníky a několika novináři.) Ten zatím začal roztáčet ruční sirénu a pískal. Vzhledem k tomuto jsem se rozhodnul k provedení zákroku a k nastolení pořádku na mítinku. Přistoupil jsem k muži, který se snažil roztočit ruční sir énu a vyzval jsem jej, aby prokázal svoji totožnost. (Jak to, že tyto bláboly nejsou potvrzeny výpověďmi strážníků Cigánka a Bastla?) Ten na moji výzvu nere agoval a začal pískat na píšťalku. Svoji výzvu jsem opakoval a zároveň jsem mu zabránil v roztočení ruční sirény a v pískání a to tak, že jsem rukou držel r oztáčecí kliku sirény (a píšťalky?). Na moji výzvu muž nereagoval a ani se nes nažil se mnou komunikovat. Vzhledem k tomu, že nemohl hodnověrně prokázat svoj i totožnost, kterou ani prokázat nechtěl (na tomto místě přítomný bývalý polic ista Živan Loukota z Vyškova, redaktor NN Karel Höfer z Vyškova, redaktor Denn ího telegrafu Kristian Chalupa a další brněnští novináři informovali, že oním mužem je Ing. arch. Lumír Šimeček - policajti se však chovali jako idioti), př istoupili jsme s nstržm. Jurůjem k jeho předvedení podle ş 13 odst. 5 zák. č. 283/91 Sb. Když jsme muže za použití hmatu uchopili (za použití čichu či zraku to nešlo), zavěsil se do nás a snažil se nám podrazit nohy (Lež! Lumír oběma rukama svíral na prsou sirénu - policisté ho sami uchopili v podpaždí, což pot vrzují kameramani Palásek a Kučera. Lumír policajtům nohy nepodrážel, ale obča s svoje nohy zvednul, aby se ti horlivci trochu procvičili). Muže jsme nesli v rukou směrem k městské tržnici (před pasáž!), kde na nás čekalo služební vozi dlo s řidičem prap. Iglem. Při příchodu k vozidlu jsme byli obklopeni davem (v počtu asi dvou lidí), který nám ztěžoval zákrok. Svojí přítomností nám dále z ákrok znesnadňovali i přítomní novináři a prac. sdělovacích prostředků. Při to mto na nás dav neustále křičel (nebylo to tak hrozné), že jsme brutální a že j ednáme protiprávně (což je svatá pravda). Jak jsem již uvedl, muže jsme museli celou cestu nést (kameramani Palásek s Kučerou uvedli, že muž byl z místa odv eden a chvílemi i odnášen, což jako svědek potvrzuji) a hned po příchodu ke sl užebnímu vozidlu začal bezdůvodně tlouci ruční sirénou do sl. vozidla - do jeh o skel, a při tom se nám vysmekl a upadl na zem."

Za tuto lež by patřilo Čtvrtníčka od PČR vykopat. "Nosiči" jsou málo trén ovaní, byli fyzicky vyčerpaní a k autu nedošli. Lumír zůstal sedět pár metrů z a autem na dlažbě. Kameramani Palásek s Kučerou potvzují, že "hlídkou byl muž přiveden k cestě u Komerční banky, kde ležel na zemi a v náručí držel ruční si rénu." JENŽE - na místo se houfně stěhovali novináři, fotoreportéři a televizn í kameramani. Policajti propadli panice a chtěli urychleně zmizet. Chtěli Lumí ra dostat do auta - ten zase chtěl sedět na zemi a divadlo před kamerami prodl užovat. Jeden z uniformovaných grázlů popadl Lumíra za vlasy, za což zasloužen ě od novinářů a několika občanů vyfasoval přilehavá přízviska. Když konečně Lu míra postavili na nohy, Lumír se skutečně vzepřel nemístnému násilí a snažil s e dostat co nejdál od auta. Když na pomoc přišel třetí policajt, pak se jim po dařilo Lumíra dvakrát hodit na přední část vozidla, potřetí s ním praštili o d veře auta. Protože Lumír v této době ještě držel na prsou svoji sirénu, rozbil i si takto policajti přední sklo, pomačkali víko motoru a levý přední blatník. Jsem přesvědčen, že některá z dvou televizních kamer toto zachytila. Před pas áží bylo i dostatek svědků, z vyškovských jmenuji šéfredaktora Vyškovských nov in Josefa Špidlu, dopisovatele NN Živana Loukotu, předsedu OI-OK Vyškov Stanis lava Haukvice a Jitku Sochorovou. Z Brna redaktorku Lidových novin p. Čechovou , redaktora Denního telegrafu Kristiana Chalupu, redaktora Českého rozhlasu p. Mazáče, redaktora NN Marka Kořínka, důchodce ing. Václava Kvapila, paní Zuzan u Vízdalovou a Vladimíra Vízdala. Z Prostějova byl na místě dopisovatel Českéh o týdeníku Frant. Mouka.

CO POCAJTI NENATOČILI V závěru Služebního záznamu nadporučíci Palásek a Kučera napsali tuto obludnou lež: "Poté byl muž zvednut ze země a přenášen k vozidlu policie, přičemž klad l aktivní odpor a sirénou, kterou držel, několikrát uhodil do služebního vozid la. Ze strany policie při tomto zákroku nedošlo k žádnému nepřiměřenému zásahu proti předváděné osobě.

Tak se tedy Standy Paláska ptám, zda by nechtěl jít zpátky makat do Roste xu - podle mého názoru lháři takového formátu nemají u Policie ČR co pohledáva t. To platí i pro npor. Kučeru.

ŠTEFÁNKOVO DOZNÁNÍ

Na listech č. 13 a 14 je služební záznam nadpraporčíka Štefánka Stanislava, na r. 19. 12. 1963, zaměstnance MV ČR - policejního inspektora OOP Vyškov, bytem sídl. Osvobození č. 39. Toho dne byl členem hlídky č. 1, jejímž členem byl ppo r. Jelínek a velitelem kpt. Raušer. Štefánek dokumentuje, že velitel opatření pan pplk. Šmehlík dal vysílačkou pokyn, aby se hlídky přiblížily k místu mítin ku. Prý Štefánek viděl, jak hlídka pprap. Čtvrtníčka šla do místa, kde provádě la zákrok Městská policie. Po chvilce viděl, jak Čvrtníček s Jurůjem přenáší n ějakého muže, který měl na zádech batoh a měl brýle. Pplk. Šmehlík dal vysílač kou pokyn, aby do místa dále od sdělovacích prostředků přijelo služební vozidl o. Štefánek napsal, že vozidlo bylo poškozeno ještě před jeho příchodem, ale b yl to on, kdo pomohl Čtvrtníčkovi a Jurůjovi Šimečka do auta naložit. Blábolen í, v němž se to hemží pravopisnými chybami, končí odstavečkem : "Já osobně jse m proti muži v žádném případě neužil násilí a tímto jsem mu nemohl způsobit žá dné zranění. Po návratu z pohotovosti jsem vyhotovil služební záznam." I PODPRAPORČÍK IGLO LŽE

"Asi v 17.10 jsem byl vyzván vysílačkou pplk. Šmehlíkem, velitelem opatře ní, abych najel na nám. TGM před pasáž. Při vjíždění na náměstí jsem viděl pře d pasáží dav lidí s kamerami a fotoaparáty (Popírá výpověď Čtvrtníčka, který n apsal: "Muže jsme nesli v rukou směrem k městské tržnici, kde na nás čekalo sl užební vozidlo s řidičem pprap. Iglem." Auto skutečně bylo před pasáží dříve, než "nosiči"), kteří pořizovali fotografie a videozáznamy ze zákroku policistů . Jakmile jsem přijel k davu, uviděl jsem policisty, kteří vlečou k mému vozid lu nějakého muže. Tento se jim před vozidlem vysmekl a i se sirénou, kterou mě l zavěšenu na krku, spadl na kapotu vozidla, kterou poškodil. Policisty byl zv ednut, ale on se jim znovu vysmekl a sirénou bouchl do čelního skla vozidla, k teré rozbil (tři policisté Lumíra dvakrát hodili na předek auta, potřetí s ním bouchli o dveře). Policisté jej znovu chytili a snažili se ho dostat do služe ního vozidla. Při tomto došlo k odření laku na levých předních dveřích a k odř ení levého okna zavazadlového prostoru. Po tomto se podařilo osobu naložit do vozidla a nprap. Štefánek, který tuto osobu předváděl mi řekl, abych jel na dv ůr Městského úřadu, kde má sídlo Městská policie....

Vůči jmenované osobě jsem přímo nezasahoval a ani jsem nepoužil donucovac ích prostředků. Pouze jsem provedl převoz této osoby.

LHÁŘŮ BYLO VÍC

Svým kolegům nahrává i ppor. Pořízek a další policajti. Je zajímavé, koli k jich (dle protokolů) kolem čumělo a nepomohlo "nebezpečného zločince" naloži t do auta. Nemuselo dojít k poškození auta ani k těžkému ublížení na zdraví. J á si pamatuji, že Lumíra na auto házeli a do auta cpali tři policajti. Z Lumírova vyprávění vím, že policisté ho na služebně MP shodili na zem a jeden z policistů ho dvakrát kopl do hlavy. Proti tomuto tvrzení, které bylo otisknuto v novinách, si policajti dodatečně udělali alibi. Samozřejmě i tyto záznamy soudruhů Štefánka, Pořízka, Konečného a Gazdy mají datum 30. září. K O P D O A U T U

Okresní státní zastupitelství ve Vyškově se dozorování případu vzdalo. Krajské státní zastupitelství případ přidělilo Městskému státnímu zastupitelství v Br ně. A JUDr. Otto Pařízek, tak jako v roce minulém, vytvořil podmínky pro podja té a neseriosní vyšetřování. Poslal do Vyškova na OO P ČR pokyn č.j.: ZN 156/9 5, ve kterém napsal mj.: "Šetření proveďte pouze ve vztahu k zákroku Městské p olicie Vyškov. Pokud jde o oznámení na příslušníky PČR Vyškov, věc bude předán a Inspekci ministra vnitra ČR, pracoviště Brno.

PRŮSERÁŘ SI POSPÍŠIL

Nadpraporčík Štefánek Stanislav s datem 12. 10. 1995 napsal Okresnímu úřa du vyšetřování ve Vyškově pod č.j.: ORVY-550/VY-TČ-95 takovýto blábol: Předání trestného činu útoku na veřejného činitele podle ş 155 odst. 1 písm. a ) trestního zákona k zahájení trestního stíhání

Podezřelý : Ing. arch. Lumír Šimeček, nar.... atd., Poškozený: Veřejný zájem

Popis skutku: Podezřelý ve Vyškově na nám. TGM se snažil rušit povolené shromá ždění Klubu KSČM. Na to byl strážníky MP odveden mimo shromáždění a posazen na lavičku. Když seděl na lavičce, začal kopat zakročující strážníky do nohou a to Josefa Cigánka (on ani neumí opisovat? Cigánek přece lhal, že byl třikrát k ompnut cestou k lavičce!) a Miloše Bastla, přičemž jim bránil ve výkonu pravom oci veřejného činitele za užití násilí. Konáním způsobil zakročujícím strážník ům zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření a Miloš Bastl měl pracovní nes chopnost v době trvání jednoho týdne.

Zdůvodnění kvalifikace TČ: Na základě zjištěných skutečností a shromáždění mat eriálů je zřejmé, že došlo ze strany podezřelého ke spáchání tr. činu a ve věc i jsou dány důvody k zahájení trestného stíhání podle ş 160 odst. 1 tr. řádu, proto Vám spisový materiál předávám k dalšímu opatření.

Tento blábol napsal nprap. Štefánek, který spolu s policisty Čtvrtníčkem a Jurůjem je důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu vážného ublížení na zdraví Ing. arch. Lumíra Šimečka. Lživý blábol podpisem schválil vedoucí OO PČ R Vyškov kpt. Miroslav Dolejš.

A tak se znovu ptám:

NA CO VE VYŠKOVĚ MÁME "PRAVICOVĚ SMÝŠLEJÍCÍHO" ŘEDITELE POLICIE KPT. ING. JIŘÍ HO DOKOUPILA ?

Z dokumentace zpracoval: Karel Höfer